- Külad ja linnad,
- Uudis
Kolkja on peamiselt vene vanausuliste küla. Vanausuliste looga saad tutvuda Kolkja vanausuliste muuseumis. Millised sibulateelised on end Kolkjas sisse seadnud?
Alatskivi poolt tulles saab suvel sisse astuda pikale hommikusöögile Aljonushka puhvetis. Vana sibulakuivati ehk sarai all tegutseb Aljona pakkudes maitsvat toitu ning tutvustades talu lugu väikesel näitusel.
Peipsimaa Pärimuskeskus
Kolkja külas elas Feodot Ivanovitš Kudrjašov (1829–1909), kellel oli ehitusettevõte. Feodot ehitas Kolkjasse uhked majad nii endale (Suur tee 11) kui ka oma kahele vennale, Uljanile (Suur tee 23) ja Nikiforile (Suur tee 25). Mõlema majapoole keldrikorrusele ehitati sigurikuivatusahjud, et pered saaksid sigurikasvatusega tegeleda. Sigurikuivatusahjud on tänaseni säilinud, mistõttu rajati Peipsimaa Pärimuskeskuse keldrisse vana sigurikuivatusahju ümber 2016. aastal sigurimuuseum, et tutvustada sigurikasvatust Peipsimaal.
Lisaks sigurimuuseumile ja kohvikule asub pärimuskeskuses Sinilniku töökoda, kus trükitakse ja värvitakse kangaid, Lubokiõu ning Rääbu maailm, et avastada muinasjutulist Peipsimaad.
Peipsimaa Prääniku talu
Kolkja kala- ja sibularestoran
Kolkja vanausuliste muuseum
Vaatetorn ja suplusrand
Cart